Zamykanie naczynek

Teleangiektazje to trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry właściwej, które prześwitują przez naskórek.

Jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania naczynek jest metoda elektrokoagulacji. Sam zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny i krótki. Polega on na tym, że specjalną elektrodą dotyka się każdego naczynka i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Zastosowana metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.

Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu jest lekko podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od jednego do kilku dni.

Elektrokoagulacja nie należy do grona zabiegów zupełnie bezbolesnych. Odczucia towarzyszące temu zabiegowi zależą od indywidualnej odporności na ból, wielkości danej zmiany oraz jej lokalizacji. Małe i liczne zmiany (przykładowo włókniaki, naczyniaki gwiaździste) nie wymagają stosowania znieczulenia. Usuwa się je stosunkowo szybko, bez odczucia większego dyskomfortu. Odczuwalne są delikatne ukłucia, a w sytuacji większych zmian także mocne ciepło.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, rumień, lekkie stwardnienie skóry, zasinienie lub delikatny ból, które zanikają w ciągu kilku następujących po zabiegu godzin. Najczęściej w miejscu usuniętej narośli pojawia się mały strupek, który odpada w ciągu 5 – 20 dni.

Wskazania:

  • Wyraźnie rozszerzone na trwałe naczynka krwionośne widoczne przez naskórek

Przeciwwskazania:

  • Wszczepiony rozrusznik serca
  • Ciąża
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi, krążenia lub cukrzycę (ze względu na utrudnione gojenie)

Cena
Od 50 zł od naczynka - wycena indywidualna